1. Masku gatavošana un gājiens mājas apstākļos: Kopīgi gatavojiet maskas no pieejamiem materiāliem – papīra, kartona, auduma gabaliem un dabas materiāliem. Pārģērbšanās par dzīvniekiem un tēliem, kas saistīti ar Mārtiņdienu, kā zirgs, lācis vai gailis, rada svētku noskaņu un ir jautrs veids, kā atdzīvināt latviešu tradīcijas. Kad maskas gatavas, rīkojiet nelielu masku gājienu pa māju vai dārzu.

2. Kopīgs mielasts ar tradicionāliem ēdieniem: Pagatavojiet tradicionālos Mārtiņdienas ēdienus, piemēram, ceptu gaļu, pīrāgus, maizi un ābolus. Jūs varat iesaistīt visus ģimenes locekļus ēdiena gatavošanā – bērni var palīdzēt veidot pīrāgus, izrullēt mīklu vai šķēlīt ābolus. Kopīgs mielasts stiprinās ģimenes saites un radīs īpašu svētku atmosfēru.

3. Dziesmu dziedāšana un rotaļas: Apgūstiet kopā dažas Mārtiņdienas dziesmas un tautas rotaļas. Dziesmas, kas saistītas ar dzīvniekiem, ražu un dabas ritumu, ir lielisks veids, kā radīt svētku noskaņu. Dejošana un rotaļas arī izklaidēs bērnus un palīdzēs viņiem labāk izprast svētku būtību.

4. Mārtiņdienas dekori: Kopīgi izveidojiet Mārtiņdienas rotājumus no rudens dabas materiāliem – zīlēm, ozola zariem, ķirbjiem, lapām un kastaņiem. Bērni var veidot dekorācijas, kas tiks novietotas uz galda, vai izrotāt māju ar rudenīgiem vainagiem un gaismiņām. Tas palīdzēs ģimenei iejusties Mārtiņdienas noskaņā un izrotāt mājokli rudenīgi mājīgai sajūtai.

5. Ģimenes vērošanas spēle: Dodieties pastaigā dabā, kur varat kopīgi meklēt dažādus rudens elementus, piemēram, krāsainas lapas, sūnas, čiekurus un citus dārgumus, ko pēc tam var izmantot mājas dekorēšanai vai radošām darbnīcām. Dabas pastaiga stiprinās saikni ar apkārtējo vidi un ģimenes locekļu attiecības.

6. Gaismas un sveču ceremonija: Iededziet sveces, lai simbolizētu gaismas un siltuma ienākšanu mājās ziemas periodā. Katrs ģimenes loceklis var iedegt savu sveci un izteikt vēlēšanos vai pateicību par gada ražu un rudeni. Tā ir simboliska un sirsnīga aktivitāte, kas nes mieru un svētību mājai.

7. Zīlēšana un ticējumi: Kopīgi izmēģiniet dažus Mārtiņdienas ticējumus, piemēram, vērojot laika apstākļus, lai prognozētu gaidāmo ziemu. Varat arī veikt vienkāršu zīlēšanu, piemēram, izvēloties rudens lapas un uzminot, kāds būs nākamais gads. Tas izklaidēs bērnus un iepazīstinās viņus ar latviešu tautas ticējumiem.

Šie svinību veidi palīdzēs ģimenei sajust latviešu tradīciju garu un radīs kopīgas atmiņas, ko vēlāk atcerēties ar siltām sajūtām.

By ERFOLG

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *